Jak wybrać lokalizator GPS do śledzenia samochodu?

Jak wybrać lokalizator GPS do śledzenia samochodu? - Monitorowanie24.pl

Coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w lokalizatory GPS do samochodów firmowych. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne w podmiotach utrzymujących duże floty samochodowe i powoli staje się standardem. Urządzenia służą zarówno do śledzenia lokalizacji aut, jak i zbierania różnych danych związanych z ich eksploatacją. Ty także planujesz zakup takich nadajników i zastanawiasz się, które wybrać? W artykule znajdziesz garść cennych wskazówek – sprawdź, co radzą specjaliści firmy Pronal!

Jakie zalety płyną z posiadania lokalizatora GPS w samochodzie?

Zanim przejdziemy do wskazówek związanych z wyborem lokalizatora, warto przybliżyć kilka podstawowych zalet płynących z posiadania tego urządzenia. Nadajnik GPS do samochodu pozwala przede wszystkim na śledzenie położenia auta. Dane o lokalizacji możesz sprawdzać na bieżąco, czyli podglądać w czasie rzeczywistym. Opcji wykorzystania tej funkcji jest wiele, ale najważniejsze jest to, że stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kradzieży pojazdu. Gdy padnie łupem złodziei, łatwo go zlokalizować, a to znacznie zwiększa szansę na jego odzyskanie.

Jednak lokalizator GPS do śledzenia samochodu ma także inne zastosowania, ważne szczególnie z punktu widzenia firm. Wynika to z faktu, że urządzenie komunikuje się zarówno z satelitami nawigacyjnymi, jak i sterownikiem pojazdu poprzez złącze diagnostyczne. Dzięki temu zbiera m.in. takie dane, jak:

  • aktualna prędkość auta,
  • zużycie paliwa,
  • podstawowe parametry pracy silnika.

Informacje te są kluczowe np. dla przedsiębiorstw transportowych. Pozwalają optymalizować koszty prowadzenia działalności dzięki możliwości kontrolowania stylu jazdy kierowców. Dane z nadajnika GPS umieszczonego w samochodzie są także bezcenne dla logistyków – ułatwiają planowanie optymalnych tras.

Wybór nadajnika GPS do samochodu – na co zwrócić uwagę?

Jak podkreślają nasi specjaliści, kwestii, które należy rozważyć podczas wyboru lokalizatorów GPS do samochodów, jest wiele. Jednak absolutną podstawą jest to, aby odpowiednio dobrać sprzęt pod kątem potrzeb przedsiębiorcy. Z tego powodu na początek zastanów się, które dane spływające z nadajników są dla Ciebie wartościowe. Poszczególne modele tych urządzeń różnią się od siebie zakresem śledzenia, więc tym, jakie rodzaje informacji mogą dostarczać.

Oprócz tego zwróć uwagę na kilka aspektów technicznych lokalizatora, w tym przede wszystkim:

  • rozmiar – jeśli urządzenie ma spełniać funkcję zabezpieczenia na wypadek kradzieży, powinno być dyskretne, więc możliwie najmniejsze,
  • dokładność działania nadajnika GPS.

Jakość systemu do obsługi lokalizatora GPS także ma znaczenie!

Pamiętaj, że sam zakup lokalizatora GPS i montaż w samochodzie to za mało, aby móc korzystać z jego możliwości. Potrzebny jest jeszcze dobry system informatyczny. Oprogramowanie komputerowe łączy się z nadajnikiem i gromadzi spływające z niego dane. Kluczowe jest to, aby było proste w obsłudze i w przejrzysty sposób prezentowało wszystkie informacje.

Do tego w programie powinny znaleźć się różne narzędzia dodatkowe, koniecznie z opcją ich konfiguracji pod kątem potrzeb danego przedsiębiorstwa. Bardzo przydają się m.in. funkcje analityczne, obsługujące komunikaty czy ostrzegające o różnych wykrytych zdarzeniach. Dopiero taki zestaw, a więc profesjonalne oprogramowanie wraz z dobrym lokalizatorem, daje gwarancję, że inwestycja w system do śledzenia samochodu przyniesie mnóstwo korzyści.

Zainwestuj w nowoczesne narzędzia do śledzenia firmowych samochodów!

Jeśli chcesz zainwestować w najlepsze i dopasowane do potrzeb narzędzia monitorujące pojazd, najlepiej skorzystaj ze wsparcia specjalistów. Zgłoś się do firmy Pronal, właściciela marki Monitorowanie24.pl i porozmawiaj z doświadczonym doradcą, który pomoże Ci wybrać odpowiedni lokalizator do samochodu. Od razu zamówisz go u nas, gdyż zajmujemy się dystrybucją nowoczesnych nadajników GPS do śledzenia pojazdów. Dostarczymy Ci sprzęt wraz z funkcjonalnym i prostym w obsłudze systemem – wszystko to w ramach niskiej, miesięcznej opłaty abonamentowej!