Lokalizator GPS w samochodzie ciężarowym

Firmy świadczące usługi transportu ciężarowego muszą inwestować ogromne pieniądze w zakup lub leasingowanie pojazdów. Ciężarówki są bardzo drogie, a ponieważ nierzadko służą do przewozu cennych ładunków, istnieje duże ryzyko, że padną łupem złodziei. Z tego powodu przedsiębiorcom utrzymującym flotę ciągników siodłowych zawsze zależy na ich maksymalnej ochronie przed kradzieżą. W tym celu najlepiej zamontować w samochodach lokalizatory GPS. Zarówno zabezpieczą auta, jak i przyniosą przedsiębiorstwu wiele innych korzyści – sprawdź, dlaczego warto w niej zainwestować!

Fabryczne zabezpieczenia antykradzieżowe w ciężarówkach bywają zawodne

Kierowcy pojazdów ciężarowych muszą liczyć się z ryzykiem kradzieży przewożonego ładunku np. w czasie dłuższej pauzy, szczególnie na niestrzeżonym parkingu. Zdarzają się jednak sytuacje, że złodzieje kradną cały zestaw, a więc ciągnik siodłowy wraz z naczepą wypełnioną towarem. Straty w tym przypadku mogą opiewać nawet na miliony złotych. Co więcej, na bliżej nieokreślony czas firma traci swoje podstawowe narzędzie pracy – samochód.

Lokalizator GPS do ciężarówki znacząco zwiększa szansę na szybkie odzyskanie auta w takim przypadku. Musisz mieć świadomość tego, że fabryczne systemy antykradzieżowe często bywają zawodne. Są bowiem dobrze znane i jeśli eksploatujesz dość popularny ciągnik siodłowy, zawodowi złodzieje zapewne doskonale wiedzą, jak złamać dane zabezpieczenia.

Urządzenie do monitorowania samochodu jest dobrze ukryte i można się z nim połączyć zdalnie. Dzięki danym z lokalizatora GPS zyskasz bezcenne informacje dotyczące tego, gdzie aktualnie znajduje się ciężarówka. Przekazane Policji z pewnością ułatwią jej śledztwo i namierzenie złodziei.

Lokalizator GPS do ciągnika siodłowego – przydatne narzędzie w firmie transportowej

Inną ważną funkcją tych urządzeń jest monitorowanie stanu samochodu. Zamontowany do ciągnika siodłowego lokalizator GPS umożliwia śledzenie prędkości pojazdu. Dzięki tym danym łatwo oceniać styl jazdy kierowców ciężarówek – jego kontrola pozwala ograniczyć ryzyko wypadku i zoptymalizować zużycie paliwa.

Ponieważ urządzenia te da się podłączyć do złącza OBD w aucie, można zdalnie podglądać podstawowe parametry jego pracy. Sprawdzisz np. aktualne spalanie.

Oczywiście każdy zainstalowany w samochodzie lokalizator GPS służy przede wszystkim do monitorowania pozycji. Można śledzić pokonywane przez kierowców trasy, kontrolować miejsca postoju samochodów i tym samym optymalizować logistykę w firmie transportowej. Zbierane w oprogramowaniu dane stanowią więc bezcenne informacje, dzięki którym przedsiębiorstwo może się dynamicznie rozwijać.

Lokalizatory GPS dobierzesz pod kątem swoich potrzeb!

Pamiętaj, że powyższej opisaliśmy wszystkie najważniejsze funkcje nowoczesnych lokalizatorów GPS do ciągników siodłowych. Decydując się na ich montaż, możesz wybierać spośród wielu wersji urządzeń o różnej funkcjonalności. Dobierzesz je do potrzeb i zainstalujesz w pojazdach niezależnie od:

  • ilości ciężarówek we flocie,
  • marki, modelu oraz przeznaczenia samochodu,

  • stopnia skomplikowania procesu montażowego – wystarczy, że zlecisz to zadanie doświadczonym fachowcom.

W ramach niskiej opłaty abonamentowej za lokalizatory GPS otrzymasz narzędzia, które ułatwią Ci prowadzenie firmy transportowej!

Zamów lokalizator GPS do ciężarówki i zleć jego montaż!

Niezależnie od tego, czy korzystasz z jednego ciągnika siodłowego, czy masz dużą flotę takich pojazdów, już dziś zacznij je monitorować. Nowoczesne lokalizatory GPS przyniosą mnóstwo korzyści Twojemu przedsiębiorstwu transportowemu – w atrakcyjnych cenach dostarcza je nasza firma Pronal. W ramach niskiej opłaty abonamentowej oferujemy profesjonalny sprzęt wraz z oprogramowaniem do niego. Zajmujemy się także instalacją systemu w każdym samochodzie, nawet w tych ciężarówkach, gdzie stopień skomplikowania tego procesu jest wysoki!