Jak działają systemy śledzenia? Monitoring floty

Zarządzanie rozbudowaną flotą pojazdów to wymagające zadanie, dlatego przedsiębiorcy chętnie wspomagają się nowoczesnymi technologiami. Jedną z nich są lokalizatory GPS. Dzięki nim można zarówno śledzić pozycje samochodów, jak i prowadzić monitoring ich stanu oraz parametrów pracy. To proste w obsłudze narzędzia usprawniające prowadzenie przedsiębiorstwa, pozwalające na optymalizację jego kosztów oraz ochronę cennych aut przed kradzieżą. Jak działają i do czego dokładnie można je wykorzystać? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

Optymalizacja procesów logistycznych i ochrona floty aut przed kradzieżą

Największym wyzwaniem dla branży transportowej jest logistyka. Rosnące ceny paliw i ogromne oczekiwania zleceniodawców w zakresie szybkości transportu wymuszają wybieranie optymalnych tras przejazdu. Obecność lokalizatorów GPS w autach ułatwia realizację procesów logistycznych. Urządzenia te pozwalają na nieustanne śledzenie floty samochodów wykorzystywanych w firmie. Komunikują się z satelitami umieszczonymi na okołoziemskiej orbicie, które precyzyjnie określają ich pozycję, a następnie przekazują dane do odbiorników zlokalizowanych na Ziemi.

Wnikliwie przeprowadzona analiza monitoringu tras pokonywanych przez kierowców pozwala wyciągnąć mnóstwo cennych wniosków. Wykorzystując je do optymalizacji szlaków transportowych, można obniżyć koszty paliwa i serwisowania aut nawet o kilkadziesiąt procent!

Ważną korzyścią z wykorzystywania lokalizatorów GPS jest także dodatkowa ochrona antykradzieżowa dla floty. Jeśli samochód zostanie skradziony, można zdalnie sprawdzić jego aktualną pozycję. Wystarczy włączyć śledzenie w oprogramowaniu np. na urządzeniu mobilnym – dokładne dane o lokalizacji zwiększają szansę na odzyskanie pojazdu.

Śledzenie floty pojazdów ułatwia prowadzenie firmy!

Już sama optymalizacja procesów logistycznych oraz dodatkowa ochrona antykradzieżowa są wystarczającymi powodami, dla których warto zainwestować w monitoring floty. Jednak korzyści jest więcej, gdyż lokalizatory GPS można wykorzystać również do śledzenia:

  • czasu pracy kierowców,
  • zużycia paliwa i prędkości samochodów,
  • stanu technicznego aut.

Funkcje takie mają urządzenia dostarczane przez naszą firmę Pronal. Są przystosowane do współpracy z gniazdem diagnostycznym OBD. Dzięki temu można na bieżąco, zdalnie podglądać podstawowe parametry pracy pojazdu.

Monitoring czasu pracy kierowców

Montaż lokalizatora GPS to najlepsze narzędzie do kontrolowania czasu pracy kierowców. Mając dane z pojazdu, możesz monitorować, kiedy znajduje się w ruchu lub stoi, a więc pracownik ma przerwę. Rozliczanie osób zatrudnionych w firmie stanie się o wiele łatwiejsze.

Śledź ilość paliwa zużywanego przez poszczególne auta z floty

Zużycie paliwa ma kluczowe znaczenie dla firmy transportowej, zwłaszcza dziś, gdy jego ceny są rekordowo wysokie. Śledząc flotę poprzez GPS, możesz weryfikować styl jazdy poszczególnych kierowców. W systemie monitoringu sprawdzisz także aktualne oraz średnie spalanie.

Bardzo istotne jest tutaj to, że masz również możliwość weryfikowania prędkości każdego auta. Dzięki niej niejako wymusisz na kierowcach większą uwagę w zakresie przestrzegania ograniczeń szybkości na drogach. To przełoży się zarówno na niższe zużycie paliwa, jak i zmniejszenie ryzyka wypadków, które niosą za sobą poważne konsekwencje finansowe i wizerunkowe.

Zamów zestaw do śledzenia floty od profesjonalnego dostawcy!

Jak widzisz, montaż systemu do monitoringu floty niesie za sobą szereg korzyści dla firmy transportowej – zarówno tych finansowych, jak i związanych z bezpieczeństwem. Jeśli zdecydowałeś się zamontować lokalizatory GPS, zgłoś się do Pronal. Jesteśmy dostawcą nowoczesnych urządzeń do śledzenia aut osobowych i ciężarowych. Oferujemy profesjonalny sprzęt oraz funkcjonalne oprogramowanie do niego – skontaktuj się z nami już dziś!