Urządzenia wykorzystywane do monitorowania pojazdów w systemie monitorowanie24.pl zostały zaprojektowane i wyprodukowane w oparciu o własne rozwiązania konstrukcyjne i programowe. W przeciwieństwie do usług oferowanych przez konkurencję nadajniki GPS do samochodów Snitcher Pro nie są efektem integrowania tanich, azjatyckich rozwiązań – charakteryzują się nieporównywalnym stopniem jakości i żywotności. Współczesna wersja lokalizatora jest efektem nakładu znaczącej ilości myśli inżynierskiej oraz systematycznie wdrażanych ulepszeń. Prawie 11-letnie doświadczenie w produkcji GPS pozwoliło nam na opracowanie pewnych i sprawdzonych rozwiązań.

Nadajnik GPS Snitcher PRO posiada świadectwo homologacji E20 i jest oficjalnie dopuszczony przez Ministra Infrastruktury do instalowania w pojazdach osobowych i ciężarowych. W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz stabilną pracę systemu monitorowanie24.pl wszystkie urządzenia przed procesem instalacji przechodzą szereg testów serwisowych mających wyeliminować najmniejsze dysfunkcje w ich pracy.

GPS do auta Snitcher PRO posiada dwa złącza antenowe oraz trzy złącza komunikacyjne. Na przedniej ścianie obudowy nadajnik wyposażony został w diody kontrolne, mające obrazować pracę lokalizatora i pomóc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów z właściwą instalacją. Obudowa urządzenia posiada dedykowane uchwyty montażowe, pozwalające na właściwe i pewne przymocowanie go do konstrukcji pojazdu. Rozmiar nadajnika pozwala na ukrycie do niemal w każdym miejscu we wnętrzu samochodu. Dzięki temu instalacja sprzętu przebiega szybko i bez żadnych utrudnień.

Lokalizator posiada układ odpowiadający za autodetekcję napięcia zasilającego. Dzięki temu użytkownik zwolniony jest z konieczności dokupowania zewnętrznych przetwornic mających dopasować napięcie w układzie elektrycznym do wymogów urządzenia namierzającego. Nadajnik GPS samodzielnie rozpoznaje rodzaj zasilania i może być zasilany dowolnym napięciem z przedziału 8 – 31 V. Dzięki temu może być swobodnie wykorzystywany zarówno w pojazdach osobowych, jak również w pojazdach ciężarowych i dostawczych.

Opcjonalnie do lokalizatora może zostać podłączonych szereg urządzeń dodatkowych. Usługa monitorowanie24.pl nie ogranicza zakresu funkcjonalności oferowanych nadajników do samochodów – w przypadku konieczności rozbudowania funkcji systemu w przyszłości wszystkie warianty zmian pozostają dostępne. Urządzenie GPS Snitcher PRO potrafi obsługiwać:

  • Czytnik identyfikacji kierowcy
  • Translator CAN Logistic do odczytu danych z magistrali CAN
  • Analogowy czujnik paliwa
  • Sondy cyfrowe Aplisens
  • Dwa niezależne wejścia alarmowe

Instrukcja instalacji
Instrukcja użytkownika

GPS do samochodu – dlaczego warto zainwestować w porządny nadajnik?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na nadajnik GPS do aut. Takie urządzenia do pojazdów zapewniają korzyści niezależnie od tego, czy jest użytkowane na potrzeby indywidualne, czy w ramach działalności gospodarczej. Jednym z kluczowych aspektów, które przekonują do zastosowania tego rozwiązania w firmie, jest bezpieczeństwo. Wdrożenie mechanizmu monitorującego na bieżąco położenie pojazdu sprawia, że w razie kradzieży da się go łatwo namierzyć, odzyskać i nawet złapać przestępców na gorącym uczynku. Możliwość precyzyjnej lokalizacji może być pomocna także w razie problemów ze znalezieniem go na parkingu.

Wykorzystanie nadajnika GPS do auta wspomaga bezpieczeństwo jeszcze w inny sposób, a mianowicie pozwalając na monitorowanie stylu i prędkości jazdy osób korzystających z samochodu. To szczególnie istotne w przypadku firm wykonujących transport i świadczących usługi spedycyjne, które dzięki lokalizatorowi satelitarnemu mogą maksymalnie sprawnie przydzielać zlecenia kierowcom na podstawie ich aktualnego położenia. Zaawansowany system kontrolowania pojazdów i kierowców to również ograniczenie ryzyka braku mobilności pracowników na trasie.

Z punktu widzenia przedsiębiorców wykorzystujących pojazdy w swojej działalności nadajnik GPS do samochodu jest niezwykle cennym narzędziem, które pozwala na dokładne kontrolowanie floty. Ponieważ dostarcza wielu informacji na temat przejechanych tras, jak np. jej przebieg, czas podróży, średnia prędkość czy ilość zużytego paliwa, przedsiębiorca może je wykorzystać w celu optymalizacji prowadzonej działalności. Dostępne dane pozwalają też na porównanie pracy kierowców.

Jak działa nadajnik GPS do samochodu?

Oferowany przez naszą firmę nadajnik GPS do auta wykorzystuje do działania dane pozyskiwane z satelitów krążących wysoko nad Ziemią. Określanie lokalizacji odbywa się na podstawie przesyłu sygnału pomiędzy nimi, a urządzeniem w pojeździe. Ten mechanizm obowiązuje w przypadku dostępności informacji ze znajdujących się w kosmosie satelitów, jednak lokalizator niekiedy pozostaje od nich odcięty. Co wtedy?

Nasz sprzęt zbiera dane dotyczące również pracy samochodu i sposobu jego użytkowania. To możliwe poprzez komunikację z komputerem pokładowym pojazdu, która odbywa się za pośrednictwem odpowiedniego połączenia. Pozwala to na zdalny monitoring kluczowych parametrów pojazdu poza samą lokalizacją, takich jak aktualna prędkość, poziom zużycia paliwa czy moment uruchomienia i zgaszenia silnika. Na ich podstawie można dokładnie analizować każdą przejechaną trasę. Nasz nadajnik GPS do auta zapewnia wysoką precyzję działania, rozbudowaną funkcjonalność i prostotę obsługi, dlatego zachęcamy do zamówienia go! W razie wątpliwości zachęcamy do skorzystania z fachowego doradztwa i wsparcia technicznego. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązania na potrzeby każdego przedsiębiorstwa.

Potrzebujesz więcej informacji?

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!