Od czego zależy cena nadajnika GPS do auta?

Przedsiębiorcy zarządzający dużymi flotami samochodowymi coraz częściej decydują się na montaż urządzeń do ich lokalizowania i monitorowania. Nadajnik GPS do auta może pełnić wiele funkcji, dzięki którym zarządzanie samochodami oraz pracą kierowców staje się dużo łatwiejsze. Jeśli dopiero planujesz jego instalację, zapewne chciałbyś wiedzieć, z jakimi kosztami się to wiąże. Cena zależna jest od wielu czynników i w artykule wymieniamy te najważniejsze. Przedstawiamy także podstawowe możliwości nowoczesnych systemów monitoringu pojazdów – zapraszamy do lektury!

Nadajnik GPS w samochodzie – do czego można go wykorzystać?

Jedną z ważniejszych funkcji, jaką pełni każdy nadajnik GPS do samochodu, jest ochrona antykradzieżowa. Jeśli pojazd padnie łupem złodziei, można bardzo szybko ustalić jego pozycję, zwiększając tym samym szanse na odzyskanie go.

Oczywiście korzyści wynikających z montażu tych urządzeń jest dużo więcej. Dzięki nim przedsiębiorca może w prosty sposób m.in.:

  • na bieżąco monitorować auta, ustalając ich aktualną pozycję, pokonywane trasy oraz miejsca wybierane na postoje,
  • sprawdzać prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy,

  • kontrolować ilość zużywanego paliwa,
  • weryfikować czas pracy kierowców.

W dużej mierze pozwala to na znaczącą optymalizację kosztów prowadzenia działalności, szczególnie w branży transportowej. Wszystko to dzięki funkcjonalnym i łatwym w obsłudze narzędziom analitycznym, które nasza firma Pronal dostarcza wraz z nowoczesnymi nadajnikami GPS do samochodów. Można je uruchamiać nawet na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Co wpływa na cenę montażu nadajników GPS w autach?

Niewątpliwie największą część kosztów związanych z wyposażeniem aut w nadajniki GPS jest sam zakup sprzętu. Z tego powodu warto zdecydować się na współpracę z jego profesjonalnym dostawcą. Nasza firma oferuje go w ramach comiesięcznego abonamentu – cena jednego urządzenia zaczyna się u nas już od złotówki!

Oczywiście pamiętaj, że wysokość samej opłaty abonamentowej zależna jest od wielu czynników. Wpływ na nią ma m.in. stopień zaawansowania wybranych przez klienta urządzeń oraz rodzaj wykorzystywanego oprogramowania do analizy danych. Znaczenie ma także to, na jakim obszarze poruszają się auta. Zazwyczaj usługodawcy oferują abonamenty obejmujące użytkowanie lokalizatorów GPS na terenie Polski, Europy lub całego świata.

Drugą ważną składową ceny wdrożenia całego systemu do monitorowania samochodów jest oczywiście koszt montażu. Zależy on m.in. od:

  • ilości pojazdów we flocie oraz ich rodzaju,

  • oczekiwań zleceniodawcy względem funkcjonalności nadajników GPS,
  • stopnia skomplikowania niezbędnych do wykonania prac monterskich.

Inwestując w monitoring samochodów, stawiaj na nowoczesne nadajniki GPS!

Jeśli planujesz montaż nadajników GPS w samochodach, koniecznie unikaj kupowania urządzeń budżetowych. Inwestycja w nie przynosi tylko pozorne oszczędności. Są tanie, ale często mało trwałe, co może wiązać się z dużą awaryjnością. Pamiętaj, że pracują w skrajnie trudnych warunkach, gdzie narażone są zarówno na wstrząsy, jak i nierzadko działanie wilgoci oraz bardzo niskich lub wysokich temperatur.

Oprócz tego cena ma zazwyczaj wpływ na funkcjonalność urządzenia. Modele najtańsze zwykle są bardzo proste i ich możliwości ograniczają się głównie do monitorowania aktualnej pozycji aut. Wynika to z braku możliwości podłączenia do złącza OBD. W efekcie stracisz np. opcję monitorowania zużycia paliwa czy prędkości pojazdów.

Wybierz nadajniki GPS do auta od cenionego dostawcy – firmy Monitorowanie24.pl!

Jak widzisz, inwestycja w narzędzia do lokalizowania i monitorowania firmowych pojazdów nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Wystarczy, że podejmiesz współpracę z dobrym dostawcą, który w ramach miesięcznego abonamentu tanio dostarczy urządzenia oraz oprogramowanie i zajmie się wdrożeniem systemu. Usługi takie świadczy nasza firma Pronal, będąca właścicielem marki Monitorowanie24.pl – zamów u nas nowoczesne nadajniki GPS do samochodów. Mamy wysokiej klasy sprzęt, który zamontujemy w każdym aucie, niezależnie od marki, modelu czy rocznika!